OSVOJIO ZLATNU MEDALJU U PARU NA MEDVODE FORZA U17 2018 U SLOVENIJI
POLETARAC U10 VITO PETI OSVOJIO BRONČANU MEDALJU POJEDINAČNO NA
MEDVODE FORZA CUP 2018 U SLOVENIJI

Ovog vikenda od 19.-21.1.2018. u Medvodama ,Slovenija u dvorani Medvode
održani su prvi ovogodišnji Međunarodni badmintonski turniri u sklopu serije BEC 2018.
Na turniru MEDVODE FORZA U17 CUP 2018 u sklopu serije BEC U17 2018 nastupilo
je 68 igrača i igračica iz 13 zemalja.
Za mlađe juniorsku u17 reprezentaciju uspješno su nastupili naši igrači Borna
Vadlja i Luka Črep.
U konkurenciji pojedinaca Borna Vadlja pobjedio je u 1.kolu čeha Diviša sa 2:0, u
2.kolu rumunja Zarzua sa 2:1 da bi u četvrt-finalu izgubio od slovenca i 1.nositelja i kasnijeg
finaliste Mihe Mastena sa 2:1 i osvojio velikih 100 bodova za rang-listu. Luka Črep poražen
je u 1.kolu od 3.nositelja bugara Nencheva sa 2:0.
U konkurenciji parova Borna Vadlja i slovenac Miha Masten osvojili su zlatnu
medalju pobjedivši u finalu slovenski par Herman/Župančič sa 2:0 ( 21:16,23:21 ) i osvojili
zlato, prvu pobjedu na turnirima BEC U17 te velikih 250 bodova za rang-listu.
Luka Črep je u paru sa hrvatom Ivanom Gotesmanom poražen u 1.kolu od češkog
para sa 2:0.
U konkurenciji mješovitih parova Borna Vadlja je sa hrvaticom Barbarom Janičić
poražen u 1.kolu od jakog ruskog para sa 2:0.
Čestitke Borni na uspješnom nastupu za reprezentaciju i zlatnoj medalji kao i Luki na
nastupu.
Na turniru MEDVODE FORZA CUP 2018 u konkurenciji u10,12 i 14 nastupilo je 152
igrača iz 12 zemalja.
U konkurenciji 46 kadeta u14 Ivan Grubić vrlo dobrom igrom osvojio je 2.mjesto u
svojoj skupini sa 2 pobjede i porazom i nije se plasirao u osminu jer su samo pobjednici išli
dalje, a u konkurenciji parova sa rumunjom Bogdanom Mihai odličnim igrama zaustavljeni su
u četvrt-finalu od 2. nositelja i kasnijih finalista mađarskog para Kigyos/Kollar sa 2:0. Svojim
igrama i rezultatima bio je najbolje plasirani hrvat na turniru.
U konkurenciji poletaraca u10 naš Vito Peti nakon uvjerljivih 3 pobjeda i 1.mjesta u
svojoj skupini poražen je u polu-finalu od španjolca i kasnijeg pobjednika Yaidei Gill Rubin
de Celisa sa 2:0 ( 21:10,21:13) i tako osvojio brončanu medalju i pokazao svoj veliki talent.
Čestitke mladom Vitiju na medalji i i Ivanu na odličnim igrama.
Igrače je na turnirima pratio i vodio klubski trener Filip Vadlja .