ODLIČAN NASTUP MLAĐIH KADETA , JOSIP ĐERI OSVOJIO ZLATNU MEDALJU U PARU NA
1.SAVEZNOM TURNIRU HK-a 2018
ODLIČAN NASTUP MLAĐIH JUNIORA OSVOJENE 2 MEDALJE, BORNA VADLJA ZLATNI
POJEDINAČNO I ZLATNI U PARU SA LUKOM ČREPOM NA 1.SAVEZNOM TURNIRU HK-a 2018
DOBAR NASTUP KADETA, 5.MJESTO PARA IVAN GRUBIĆ I DINO BLAŽIĆ NA 1.SAVEZNOM
TURNIRU HK-a 2018
U subotu i nedjelju, 27.-28.1.2018. u dvorani II.OŠ Čakovec u uspješnoj organizaciji
BK”Međimurje” Čakovec održan je 1. Savezni turnir za mlađe kadete u13 i mlađe juniore u17 (
subota ) te kadeta u15 ( nedjelja ) Hrvatskog kupa 2018 i tim turnirima započela je nova
badmintonska sezona 2017.
Na turniru 1.HK 2018 U13,17 u subotu nastupilo je 40 mlađih kadeta i 32 mlađih
juniora iz 11 klubova Hrvatske , a među njima mnogobrojna mlađe kadetska i mlađe juniorska
ekipa našeg Kluba pod vodstvom trenera Tomislava Grubića i Filipa Vadlje.
Voditelji natjecanja bio je Danijel Zadravec i suci: Lucija Zadravec,Filip Mikolaj i Viktor Ružić.
U konkurenciji mlađih kadeta pobjedu je ostvario Ivano Kukla (Novska ) pobjedivši u finalu
Roka Pipunića ( PZ ) sa 2:0. Poredak naših: 8. Josip Đeri,13.Vito Peti,14.Vito Blažić,19. Matej
Martinjak,20.Roko Sternad,21.Matija Đeri,22.Noa Šipoš i 23.Rafael Šimunić ( svi MČ ).
U konkurenciji mlađih kadetkinja pobjedu je ostvarila Jelena Buchberger ( VG ) pobjedivši u
finalu Vlatku Kopsa( MZ )SA 2:0.Poredak naših: 10. Vanja Novak,14. Nela Novak i 15.Lucija Kacun
(sve MČ).
U konkurenciji parova mlađih kadeta pobjedu je ostvario naš Josip Đeri u paru sa
zagrebčaninom Rokom Pipunićem (MČ/PZ) pobjedivši u finalu par Filip Tutić/Ivano Kukla (Novska )
sa 2:0 .Poredak ostalih naših: 6. Vito Peti/Vito Blažić, 7.Matej Martinjak/Matija Đeri, 8.Rafael
Šimunić/Roko Sternad i 10.Noa Šipoš/Patrik Konjuh (AE).
U konkurenciji parova mlađih kadetkinja pobjedu je par Jelena Buchberger/Vlatka Kopsa
(VG/MZ).Poredak naših:5. Vanja i Nela Novak i 6. Lucija Kacun/Petra Šilje (AE).
U konkurenciji mlađih juniora uvjerljivu pobjedu ostvario je naš Borna Vadlja ( MČ )
pobjedivši u finalu Ivana Gotesmana (ZM ) sa 2:0.
Poredak ostalih naših: 8.Luka Črep, 11. Filip Knežević,12.Marko Mihoci,13. Ivan Grubić i 17. Marin
Filo ( svi MČ ).
U konkurenciji mlađih juniorki pobjedu je ostvarila Ira Misir ( VG ).
U konkurenciji parova mlađih juniora pobjedu je ostvario naš par Borna Vadlja/Luka Črep
(MČ) pobjedivši u finalu para Filip Antunović/Mihael Jurenić(VG) sa 2:1.
Poredak ostalih naših:4. Ivan Grubić/Filip Knežević i 7. Marko Mihoci /Marin Filo.
U konkurenciji parova mlađih juniorki pobjedu je ostvario par Tamara Cvitkušić/Luna Šaban (
MZ). Naš par Lucija Kacun /Vanja Novak zauzeo je 7.mjesto.
Nažalost naš mlađi junior Luka Črep zadobio je ozljedu jakog nategnuća lijeve ahilove tetive
te je morao predate pojedinačne mečeve u razigravanju od 5.-8.mjesta, a hrabrom igrom u parovima
je osvojio zlatnu medalju sa Bornom Vadljom.
Na turniru 1.HK 2018 U15 u nedjelju nastupilo je 44 kadeta iz 11 klubova
Hrvatske , a među njima i kadetska ekipa našeg Kluba pod vodstvom trenerice Emilije Talan i
trenera Tomislava Grubića.
Voditelji natjecanja bio je Danijel Zadravec i suci: Lucija Zadravec,Filip Mikolaj i Viktor Ružić.
Vrhovni sudac bio je Darko Ivan Vidaković iz V.Gorice.
U konkurenciji kadeta u15 pobjedu ostvario je Filip Antunović (VG).
Poredak naših: 8.Dino Blažić ,11. Ivan Grubić , 16.Matej Martinjak,20.Marin Lakić i 21. Josip Đeri.
U konkurenciji kadetkinja pobjedu je ostvarila Nika Matovina (KC).
Poreda naših: 17. Jana Turk i 19.Lucija Kacun.
U konkurenciji parova kadeta pobjedu je ostvario par Filip Antunović/Ivan Mance (VG).
Poredak naših: 5.Dino Blažić /Ivan Grubić , 8. Marin Lakić/Matija Đeri i 10.Matej Martinjak/Josip
Đeri.
U konkurenciji parova kadetkinja pobjedu je ostvario par Stella Balenović/ Dora Martinuš (
MZ). Poredak naših: 5. Lucija Kacun /Jana Turk.
Klub zahvaljuje svojim sponzorima i pokroviteljima na pomoći u uspješnoj
organizaciji turnira : generalni sponzor: Croatia osiguranje Zagreb, zlatni sponzori: Grubić
zastupanje u osiguranju Čakovec, Vizija Nedelišće, MCS Strahoninec, Perutnina Ptuj Pipo
Čakovec, Međimurske vode Čakovec,Eko Međimurje Šenkovec i Bioinstitut Čakovec ,
srebrni sponzori: Agricola Čakovec, Konplast Pušćine, PPM Čakovec, Studio P Nedelišće i
Senko Štefanec te brončani sponzori: Žvorc graditeljstvo Čakovec, Vodoinstalateri Balog
Strahoninec, Sitotisak Pomor Čakovec,Pizzeria Šut Nedelišće i Rampel Šenkovec .
Pokrovitelji: Grad Čakovec ,ŽŠU Grada Čakovca i ZŠUISMŽ