ODLIČAN NASTUP SENIORA NA SPH 2018, OSVOJENE 2 BRONČANE MEDALJE

BRONČANU MEDALJU , A ELA TRSTENJAK U ŽENSKOM PARU SA
ZAGREBČANKOM INGOM SADAIĆ

JOSIP UGLEŠIĆ I MAJA PAVLINIĆ POJEDINAČNI PRVACI HRVATSKE
U subotu i nedjelju 3.-4.2.2018. u Čakovcu u dvorani II.OŠ Čakovec u odličnoj
organizaciji našeg kluba BK”Međimurje” Čakovec održano je 27. seniorsko Prvenstvo
Hrvatske 2018.
Na SPH 2018 nastupilo je 47 najbolja igrača i igračica iz 6 klubova Hrvatske. Među
njima uspješno je nastupila seniorska ekipa našeg Kluba pod vodstvom trenerice Emilije
Talan i trenera Tomislava Grubića.
Voditelj natjecanja bio je Danijel Zadravec iz Čakovca, vrhovni sudac Goran Miletić iz
Zagreba, a suci: Antonio Lovrić iz Zagreba, Darko Ivan Vidaković iz V.Gorice, Lucija Zadravec iz
Čakovca, Jelena Novak iz Nedelišća i Filip Mikolaj iz N.S.Rok.

SPH 2018 svečano je otvorio dogradonačelnik Grada Čakovca gospodin Zoran Vidović.
U konkurenciji seniora naslov državnog prvaka osvojio je Josip Uglešić (
Medvedgrad, Zagreb ) pobjedivši u finalu klubskog kolegu Filipa Špoljarca sa 2:1. Brončane
medalje osvojilli su: Borna Drvodelić ( MZ ) i Luka Ban ( MZ ).
Rezultati naših igrača: Luka Grubić i Lino Zadravec 1/8, Luka Vlahek, Borna Vadlja i
Filip Bel ispali u 1/16.
U konkurenciji seniorki naslov državne prvakinje osvojila je Maja Pavlinić (MZ )
pobjedivši u finalu Katarinu Galenić ( MZ ) sa 2:0. Brončane medalje osvojili su: Inga Sadaić

(ZM) i Matea Čiča ( MZ ). Rezultati naših igračica: Ela Trstenjak ¼, Emilija Talan i Karmela
Vadlja 1/8 i Laura Horvat 1/16.
U konkurenciji muških parova naslov državnih prvaka osvojili su par Zvonimir
Hoebling/Igor Čimbur ( MZ ) pobjedivši u finalu par Dominik Doko/Filip Jagar (MZ/VG) sa 2:0.
Brončane medalje osvojili su : naš par Luka Vlahek / Matija Hranilović (MČ ) i par Filip
Špoljarec / Josip Uglešić (MZ).
Rezultati ostalih naših: Filip Bel/Lino Zadravec i Luka Grubić/Borna Vadlja ispali u 1/8.
U konkurenciji ženskih parova naslov državnih prvakinja osvojile su Staša Poznanović
/ Matea Čiča ( MZ ) obranivši naslov pobjedivši u finalu par Dora Drvodelić/Dora Dragčević

( MZ ) sa 2:1. Brončane medalje osvojili su: naša Ela Trstenjak sa zagrebčankom Ingom
Sadaić ( MČ/ZM) i Lucija Trgovac / Nikolina Dimić (MZ ).
U konkurenciji mješovitih parova naslov državnih prvaka osvojili su par Filip
Špoljarec/Maja Pavlinić ( MZ ) pobjedivši u finalu klubske kolege par Igor Čimbur/Matea Čiča
sa 2:1. Brončane medalje osvojili su : Luka Ban/Lucija Trgovac ( MZ ) i Filip Jagar/Lucija
Buchberger (VG). Rezultati naših: Filip Bel/Laura Horvat ¼, Matija Hranilović /Emilija Talan
,Luka Vlahek/Ela Trstenjak, Luka Grubić/Karmela Vadlja 1/8 i Borna Vadlja/Katja Siročić
1/16.
U sklopu SPH 2018 održana je svečana ceremonija dodjele medalja najboljim
seniorima u ukupnom poretku HK-a za 2017. godinu, naša Ela Trstenjak osvojila je srebrnu
medalju u paru, Filip Bel brončanu u mješovitim parovima, a ekipa kluba ekipno 2. mjesto i