ODRŽAN 8. MEĐUNARODNI BADMINTONSKI TURNIR ZA MLADE “ DONUT CUP
VITOM BLAŽIĆEM KOJI JE SREBRNI POJEDINAČNO, SESTRE VANJA I NELA NOVAK OSVOJILE
BRONČANU MEDALJU U PARU
MLAĐI JUNIOR BORNA VADLJA OSVOJIO SREBRNU MEDALJU POJEDINAČNO I
ZLATNU MEDALJU U PARU, A FILIP KNEŽEVIĆ BRONČANU U PARU
Ovog vikenda 3.- 4.3.2018. u Zg. Kungoti, Slovenija održan je 8. Međunarodni
badmintonski turnir “ DONUT CUP 2018 ” za poletarace u-11, mlađe kadete u-13, kadete
u-15 i mlađe juniore u-17.
Na turniru je sudjelovalo 95 mladih igrača i igračica iz 4 zemalja ( SLO, CRO, AUT I
HUN ) , a među njima naše ekipe poletaraca u11 pod vodstvom trenera Tomislava Grubića
te ekipe kadeta i mlađih juniora pod vodstvom trenera Filipa Vadlje.
U konkurenciji poletaraca u11 naši mladi igrači Vito Peti i Vito Blažić najprije su
osvojili prva mjesta u svojim skupinama te su u polu-finalima pobjedili austrijske igrače da bi
u finalu VITO PETI pobjedio Vitu Blažića sa 2:0 ( 21:8, 21:9 ) i tako osvojio svoju prvu
međunarodnu zlatnu medalju, a Vito Blažić svoju srebrnu.
U konkurenciji parova poletaraca u11 Vito Peti i Vito Blažić osvojili su zlatnu
medalju pobjedivši u finalu slovenski par Vodan/Zorman sa 2:1 ( 12:21, 21:10, 21:12 ).
U konkureciji poletarki u11 naša Vanja Novak u svojoj skupini zauzela je 2.mjesto sa
te je u četvrt-finalu izgubila od hrvatice Kore Špeha sa 2:0, a Nela Novak zauzela je 4. mjesto
u svojoj skupini.
U konkurenciji parova poletarki u11 naše Vanja i Nela Novak osvojile su brončanu
medalju.
U konkurenciji kadeta u-15 nastupili su: Ivan Grubić osvojio 3.mjesto u skupini, a
Dino Blažić 4. mjesto u skupini, a u konkurenciji parova Ivan i Dino osvojili su 3.mjesto u
skupini.
U konkurenciji mlađih juniora U-17 Borna Vadlja nakon uvjerjivog osvajanja 1.
mjesta u skupini te pobjede nad austrijancem Badentom 2:0 u četvrt-finalu i nad
slovencem Bizjakom 2:1 u polu-finalu izgubio je u finalu u dramatičnom meču od slovenca
Mihe Mastena sa 2:0 ( 21:18, 21:19 ) i osvojio srebrnu medalju.
U konkurenciji parova naš Borna Vadlja sa slovencem Mihom Masten uvjerljivo je
osvojio zlatnu medalju pobjedivši finali austrijski par Andree/ Rudolf sa 2:0, a naš Filip
Knežević sa slovencem Galom Bizjakom osvojio je brončanu medalju.