ODRŽAN 13. MEĐUNARODNI BADMINTONSKI TURNIR “SREBRNA ŽOGICA 2018” U
LENDAVI ZA LIMAČE, KADETE I JUNIORE
ODLIČAN NASTUP KADETA I JUNIORA, OSVOJENE 3 MEDALJE
JUNIOR BORNA VADLJA ZLATNI POJEDINAČNO I SREBRNI U PARU SA LUKOM
GRUBIĆEM
KADET LUKA ČREP OSVOJIO BRONČANU MEDALJU POJEDINAČNO
Ovog vikenda od petka do nedjelje 20.-22.4.2018. u dvorani Srednje dvojezične škole
u Lendavi, Slovenija u odličnoj organizaciji BK”Mladost” Lendava održan je 13.
Međunarodni badmintonski turnir “Srebrna žogica 2016 ” za limače u-11,mlađe kadete u-
13, kadete u-15 i juniore u-19.
Na turniru je sudjelovalo 174 mladih igrača i igračica u svim konkurencijama iz 9
zemalja ( SLO, CRO, HUN, AUT, ROM ,ISR, SRB, CZE i SVK ), a među njima ekipa
limača,mlađih kadeta , kadeta i juniora našeg kluba pod vodstvom trenera Tomislava
Grubića i Filipa Vadlje te trenerice Emilije Talan.
U konkurenciji limača u11 kod dječaka od naših nastupili su Vito Peti koji je osvojio
3.mjesto u skupini, a Vito Blažić 4.mjesto i nisu prošli dalje.
Kod djevojčica nastupile su Nela Novak i Vanja Novak koje su osvojile 1. mjesta u
svojim skupinama i prošle dalje izgubivši u osmini-finala.
U konkurenciji mlađih kadeta u13 nastupili su Marin Lakić i Matej Martinjak i
osvojili 3.mjesta u skupini, a kod djevojčica nastupile su Iva Bratuša i Lucija Kacun osvojivši
4.mjesta u skupini i nisu prošli dalje.
U konkrenciji parova mlađih kadeta u13 Matej Martinjak /Marin Lakić i Vito Peti /
Vito Blažić poraženi su u 1.kolu.
Kod djevojčica Iva Bratuša / Lucija Kacun poražene su u 1.kolu, a sestre Vanja i Nela
Novak poražene su u četvrt-finalu od mađarica kasnijih pobjednica Kustan/Szalai sa 2:0.
U konkurenciji kadeta u15 naš Luka Črep nakon osvajanja uvjerljivog 1. mjesta u
skupini te pobjeda u šesnaestini ,osmini i četvrt-finalu poražen u polu-finalu od mađara
kasnijeg pobjednika Tamasa Kollara sa 2:0 ( 21:8, 21:17) i osvojio brončanu medalju. Dino
Blažić osvojio je 3.mjesto u skupini, a Ivan Grubić osvojio je 1. mjesto u skupini te je poražen
u 1.kolu razigravanja od slovenca Mesariča sa 2:1.
U konkurenciji parova kadeta u15 naš par Luka Črep / Ivan Grubić poražen je u
četvrt-finalu od kasnijih finalista mađarskog para Kollar / Wang sa 2:0.
U konkurenciji juniora u-19 naš Borna Vadlja nakon osvajanja 1. mjesta u skupni te
pobjeda u osmini, četvrt i polu finalu u finalu je pobjedio slovenca Mihu Madtena sa 2:1 (
21:16, 11:21, 21:18 ) osvojio zlatnu medalju i postao drugi hrvat sa osvojenom žogicom
nakon našeg igrača Matije Hranilovića 2012.

Luka Grubić sa 2 pobjede u skupini osvojio 1. mjesto te je pobjedom u osmini u
četvrt-finalu je izgubio od čeha Wolfa sa 2:1 ( 22:20, 17:21,16:21), a Filip Knežević osvojio je
3.mjesto u skupini.
U konkurenciji parova Luka Grubić i Borna Vadlja poraženi su u finalu od
slovenskog para Loznarič / Klemenc sa 2:0 ( 21:15,21:19 ) i osvojili srebrnu medalju.
U konkurenciji juniorki u19 nastupile su Karmela Vadlja osvojila je 4. mesto i Laura
Horvat osvojila 3.mjesto u skupini i nisu prošle dalje, a u konkurenciji parova poražene su u
četvrt-finalu.