USPJEŠNO ODRŽAN JUBILARNI 10. MEĐUNARODNI BADMINTONSKI TURNIR “ČAKOVEC
NAŠI IGRAČI OSVOJILI 16 MEDALJA, ZLATA OSVOJILI KADETSKI PAR IVAN GRUBIĆ / LUKA
ČREP I JUNIOR LUKA GRUBIĆ POJEDINAČNO I U PARU SA BORNOM VADLJOM
U subotu 26.5.2018. u dvorani II. OŠ Čakovec u uspješnoj organizaciji BK”Međimurje”
Čakovec pod generalnim pokroviteljstvom Grada Čakovca i generalnog sponzora Kluba Croatia
osiguranja Zagreb održan tradicionalni i jubilarni 10. Međunarodni badmintonski turnir
“ČAKOVEC CROATIA OSIGURANJE YOUTH INTERNATIONAL 2018” za limače u-11, mlađe kadete u-
13 ,kadete u-15 i juniore u-19 u konkurenciji pojedinaca i parova .
Na turniru je sudjelovalo rekordni broj igrača, 101 mladi igrač i igračica iz 5 država te 18
klubova i to iz 9 klubova Hrvatske ( MEĐIMURJE,ČK, KOPRIVNICA, UBK BJELOVAR, ZAGREB M.,
V.GORICA, Novska, Split, Medvedgrad, Zg i Purger Zg ) ,3 kluba iz Slovenije ( MLADOST Lendava,
KARIZMA Ravne na Koroškem, KUNGOTA,Zg.Kungota ) , 5 kluba iz Mađarske ( OSC Budapest, SEGESD,
UJPEST Badminton Club, ERDI VSE i SEREGELYESI PELIKAN DSE ), 1 klub iz Austrije ( ASKO Kelag
Karnten ) i 1 klub iz Slovačke ( KBC Košice ), a među njima ekipa limača, mlađih kadeta , kadeta i
juniora pod vodstvom trenera Tomislava Grubića i Filipa Vadlje.
Direktor turnira bio je tajnik kluba Tomislav Grubić ,a voditelj Filip Mikolaj.
Turnir je svečano otvorio dogradonačelnik Grada Čakovca gospodin Zoran Vidović.
U konkurenciji limača u-11 pobjednik turnira postao je mađar Vince Boros ( HUN-UJPEST
BC ) pobjedivši u finalu našeg Vitu Petija ( HR-MČ ) sa 2:0 .Treća mjesta i brončane medalje osvojli
su : Shangzu Zhan ( AUT-ASKO ) i Erik Hajdu ( SVK-KBS ) . Poredak ostalih naših igrača: 5/8 Matija
Đeri 9/12 Vito Blažić i Noa Šipoš, 13/16 Sebastian Sedlar, Krešo Lapat i Juraj Majnarić i 17/19
Rafael Šimunić i Roko Sternad .
U konkurenciji limačica u-11 pobjednica je postala hrvatica Ana Pranić (HR-ZM)
pobjedivši u finalu austrijanku Mirandu Zhang ( AUT -ASKO ) sa 2:0 . Treća mjesta i brončane medalje
osvojile su: naša Vanja Novak ( HR-MČ ) i Sara Szajki ( HUN-OSCB ). Poredak naših: 5/8 Klara
Hajdarović , 9/12 Nela Novak i 13/16 Lucija Novak i Keti Tropša.
U konkurenciji parova limača u-11 pobjednici su postali mađarsko-slovački par Vince Boros
/ Erik Hajdu ( HUN-UJPEST/SVK-KBC ) pobjedivši u finalu hrvatski par Vito Peti /Lovro Matovina (
HR-MČ, HR-KC ) sa 2:0. Treća mjesta i brončane medalje osvojili su : Kristijan Puljić / Shangzu Zhan (
HR-SPLIT, AUT-ASKO ) i Lukas Reiter / Ziao Zhou ( AUT-ASKO ).
Poredak ostalih naših: 5/8 R.Šimunić/ R.Sternad, Vito Blažić / Matija Đeri, Juraj Majnarić /
Sebastina Sedlar i 9/16 Noa Šipoš / Krešo Lapat.
U konkurenciji parova limačica u-11 pobjednice su postale hrvatice Ana Pranić / Kora
Špehar ( HR-ZM ) pobjedivši u finalu austrijski par Naomi Zedrosser / Miranda Zhang ( AUT-ASKO )
sa 2:0. Treća mjesta i brončane medalje osvojli su: naš par Vanja Novak / Nela Novak (HR-MČ ) i
Tia Horvat / Sara Szajki ( SLO-ML,AUT-ASKO ).

Poredak ostalih naših: 5/8 Keti Tropša / Lucija Horvat, Klara Hajdarović / Elina Wute (AUT-
ASKO ) i Anabela Bel / Lara Bel.
U konkurenciji mlađih kadeta u-13 pobjednik turnira postao je hrvat Ivano Kukla ( HR-
NOVSKA ) pobjedivši u finalu austrijanca Emanuela Kraigera (AUT-ASKO ) sa 2:0. Treća mjesta i
brončane medalje osvojili su: Jakub Kiralj (SLO-ML) i Roko Pipunić (HR-PZ).
Poredak naših igrača: 5/8 Josip Đeri i 13/15 Matej Martinjak.
U konkurenciji mlađih kadetkinja u-13 pobjednica turnira postala je mađarica Katica Torba
( HUN-OSCB ) pobjedivši u finalu Annu Szajki (HUN-OSCB ) ) sa 2:0. Treća mjesta i brončane medalje
osvojile su: Bela Oder ( SLO-KARIZMA ) i Anna Reiter ( AUT-ASKO ).
Poredak naših igračica: 9/12 Lucija Kacun i Iva Bratuša, 13/16 Jana Turk i Karla Novak.
U konkurenciji parova mlađih kadeta pobjednici su postali hrvati Roko Pipunić / Ivano
Kukla ( HR-PZ-NOVSKA ) pobjedivši u finalu hrvatski par Fran Čanić / Bojan Radičevič ( HR-UBK ) sa
2:0.Treća mjesta i brončane medalje osvojili su: naš par Matej Martinjak / Josip Đeri (HR-MČ ) i Žiga
Doler / Jakob Kiralj (SLO-ML ).
U konkurenciji parova mlađih kadetkinja pobjednice su postale mađarice Anna Szajki /
Katica Torba ( HUN-OSCB ) pobjedivši u finalu slovenski par Zala Lesjak / Nina Razgoršek ( SLO-
KARIZMA ) sa 2:0. Treća mjesta i brončane medalje osvojile su: naš par Lucija Kacun / Iva Bratuša (
HR-MČ ) i Anna Reiter / Natascha Zedrosser ( AUT-ASKO ).
Poredak naših parova: 5/8 Jana Turk / Karla Novak.
U konkurenciji kadeta u-15 pobjedu je ostvario mađar Ouyang Wang ( HUN-OSCB )
pobjedivši u finalu našeg Luku Črepa (HR-MČ ) sa 2:0 ( 21:19,21:19 ) . Treća mjesta i brončane
medalje osvojili su : naš Ivan Grubić (HR-MČ) i Haolei Zhang ( AUT-ASKO ).
Poredak ostalih naših: 5/8 Dino Blažić i 7/8 Lovro Kovačić.
U konkurenciji kadetkinja u-15 pobjedu je ostvarila hrvatica Sunčica Sertić (HR-VG)
pobjedivši u finalu hrvaticu Ivu Sulić ( HR-MZ ) ) sa 2:0. Treća mjesta i brončane medalje osvojile su
: Nika Matovina ( HR-KC ) i Stela Balenović ( HR-MZ ).
U konkurenciji parova kadeta u-15 pobjednici su postali su naš par Luka Črep / Ivan Grubić
(HR-MČ) pobjedivši u finalu mađarski par Tamas Kollar / Ouyang Wang (HUN -OSCB) sa 2:1 ( 21:18,
11:21, 22:20 ). Treća mjesta i brončane medalju osvojili su: hrvatski par naš Dino Blažić / Roko
Pipunić ( HR-MČ,PZ ) i Emanuel Kraiger / Haolei Zhang ( AUT-ASKO ).
U konkurenciji parova kadetkinja u15 pobjednice su postale hrvatsko-mađarski par Sunčica
Sertić / Nikol Soltesz ( HR-VG, HUN-DSE ) pobjedivši u finalu hrvatski par Anju i Niku Matovinu ( HR-
KC ) sa 2:0 . Treća mjesta i brončane medalje osvojile su: Stela Balenović / Iva Sulić (HR-MZ) i Nora
Nguyen / Petra Repei ( HUN-OSCB ).
U konkurenciji juniora U19 prvi pobjednik postao je naš Luka Grubić ( HR-MČ )
pobjedivši u finalu klubskog suigrača Bornu Vadlju ( HR-MČ ) sa 2:1 ( 21:17, 20:22, 21:15 ). Treća
mjesta i brončane medalje osvojili su: Tamas Kollar i Kristof Sedro ( HUN-OSCB ).
Poredak ostalih naših: 5/6 Filip Knežević , 9/19 Marin Filo.
U konkurenciji juniorki u19 prva pobjednica postala je austrijanka Denise Hofer ( AUT-ASKO )
pobjedivši u finalu suigračicu Alinu Kopetzky ( AUT-ASKO ) sa 2:0. Treća mjesta i brončane medalje
osvojile su: naša Karmela Vadlja ( HR-MČ ) i Evelin Ladiszlai (HUN –SEGESD ).
U konkurenciji parova juniora u19 prvi pobjednici postali naši par Luka Grubić / Borna
Vadlja ( HR-MČ ) pobjedivši u finalu par Roko i Fran Pipunić ( HR-PZ ) sa 2:0 ( 21:10,21:17 ).
Brončane medalje osvojili su: naš Filip Knežević / Allen Edwin Fan (HR-MČ/ HUN-DSE) ) i Levente
kOVacs / Tihanyi Barnabas ( HUN-OSCB).
Poredak ostalih naših: 5/8 Luka Črep / Marin Filo.
U konkurenciji parova juniorki U19 prve pobjednice postale su austrijski pr Denise Hofer /
Alina Kopetzky (AUT-ASKO ) pobjedivši u finalu hrvatski par našu Karmelu Vadlju i Sunčicu Sertić (

HR-MČ-VG ). Brončanu medalju osvojile su: Evelin Ladiszlai / Mihaela Mesarov ( HUN-SEGESD, HR-
UBK ).
Prvo tri plasiranim u svim konkurencijama podjeljene su medalje i pokloni sponzora .
Medalje je uručio tajnik Kluba i direktor turnira Tomislav Grubić .
Sljedeće godine nastaviti ćemo tradiciju održavanja 11. Međunarodnog turnira “ČCOYI
2019”.
Klub zahvaljuje svojim sponzorima i donatorima na pomoći u uspješnoj organizaciji 10.
Međunarodnog turnira “ ČCOYI 2018 : generalni pokrovitelj: Grad Čakovec, generalni sponzor:
Croatia osiguranje Zagreb, zlatni sponzori: Grubić zastupanje u osiguranju Čakovec, METTS
Čakovec, Vizija Nedelišće, MCS Strahoninec, Perutnina Ptuj Pipo Čakovec, Konplast Pušćine,
Međimurske vode Čakovec, List Međimurje Čakovec, Eko Međimurje Šenkovec i Bioinstitut
Čakovec , srebrni sponzori: PPM Čakovec, GO Studio P Nedelišće, Strojobravarski obrt Kolar
Strahoninec i Senko Štefanec te brončani sponzori: Žvorc graditeljstvo Čakovec, Vodoinstalateri
Balog Strahoninec, Sitotisak Pomor Čakovec, Pizzeria Šut Nedelišće i Rampel Šenkovec .
Pokrovitelji: II.OŠ Čakovec, ŽŠU Grada Čakovca i ZŠUISMŽ .