ODLIČAN NASTUP MLAĐIH KADETA , VITO PETI OSVOJIO BRONČANU MEDALJU
POJEDINAČNO I SREBRNU U PARU SA LOVROM MATOVINOM IZ KOPRIVNICE, PAR MATIJA ĐERI I
EDO ĐURKAS OSVOJIO BRONČANU MEDALJU NA 1.SAVEZNOM TURNIRU HK-a 2019
ODLIČAN NASTUP MLAĐIH JUNIORA OSVOJENE 2 MEDALJE, LUKA ČREP ZLATNI
POJEDINAČNO I ZLATNI U PARU SA IVANOM GRUBĆEM NA 1.SAVEZNOM TURNIRU HK-a 2019
DOBAR NASTUP KADETA, 4.MJESTO ŽENSKOG PARA LUCIJA KACUN I JANA TURK PARA NA
1.SAVEZNOM TURNIRU HK-a 2019
U subotu i nedjelju, 26.-27.1.2019. u dvorani II.OŠ Čakovec u uspješnoj organizaciji
BK”Međimurje” Čakovec održan je 1. Savezni turnir za mlađe kadete u13 i mlađe juniore u17 (
subota ) te kadeta u15 ( nedjelja ) Hrvatskog kupa 2019 i tim turnirima započela je nova
badmintonska sezona 2019.
Na turniru 1.HK 2019 U13,17 u subotu nastupilo je 32 mlađih kadeta i 29 mlađih
juniora iz 9 klubova Hrvatske , a među njima mnogobrojna mlađe kadetska i mlađe juniorska
ekipa našeg Kluba pod vodstvom glavne trenerice Emilije Talan i trenera Tomislava Grubića i Filipa
Vadlje.
Voditelji natjecanja bio je naš Filip Mikolaj, vrhovni sudac Darko Ivan Vidaković iz Velike
Gorice, a suci: Lucija Zadravec iz Čakovca.
U konkurenciji mlađih kadeta pobjedu je ostvario Filp Martinović (Novska ) pobjedivši u
finalu Patrika Karamatića ( DU ) sa 2:1.Naš Vito Peti osvojio e brončanu medalju pobjedivši Ptrika
Konjuha (DU ) sa 2:1. Poredak naših: 7. Matija Đeri, 10.Edo Đurkas, 14. Rafael Šimunić, 15.Roko
Sternad, 16.Noa Šipoš, 17. Juraj Majnarić, 18. Krešo Lapat i 20. Sebastian Sedlar ( svi MČ ).
U konkurenciji mlađih kadetkinja pobjedu je ostvarila Ana Pranić ( MZ ) pobjedivši u finalu
Koru Špehar (ZM )sa 2:0.Poredak naših: 5. Vanja Novak, 7. Nela Novak i 12. Klara Hajdarović (sve
MČ).
U konkurenciji parova mlađih kadeta pobjedu je ostvario par Patrik Karamatić/Patrik Konjuh
(DU ) pobjedivši u finalu našeg Vitu Petija i Lovru Matovinu iz Koprivnice sa 2:1.Brončanu medalju
osvojio je naš par Matija Đeri /Edo Đurkas pobjedivši par Makvić/Šumić (DU ) sa 2:1
Poredak ostalih naših: 6. Noa Šipoš/Krešo Lapat, 7.Rafael Šimunić/Roko Sternad i 8. Juraj
Majnarić/ Sebastian Sedlar.
U konkurenciji parova mlađih kadetkinja pobjedu je par Petra Podvalej / Kora Špehar ( ZM ).
Poredak naših:5. Vanja i Nela Novak i 6. Klara Hajdarović / Romea Milković (DU).
U konkurenciji mlađih juniora uvjerljivu pobjedu ostvario je naš Luka Črep ( MČ )
pobjedivši u finalu Filipa Antunovića ( VG ) sa 2:0.
Poredak ostalih naših: 4. Ivan Grubić, 15. Josip Đeri i 16. Rafael Šimunić ( svi MČ ).
U konkurenciji mlađih juniorki pobjedu je ostvarila Luna Šaban ( MZ ).
U konkurenciji parova mlađih juniora uvjerljivu pobjedu je ostvario naš par Ivan Grubić /
Luka Črep (MČ) pobjedivši u finalu para Vid Matanić / Ivor Zekan (MZ ) sa 2:0.
U konkurenciji parova mlađih juniorki pobjedu je ostvario par Iva Sulić /Luna Šaban ( MZ).

Na turniru 1.HK 2019 U15 u nedjelju nastupilo je 34 kadeta iz 9 klubova Hrvatske
, a među njima i kadetska ekipa našeg Kluba pod vodstvom glavne trenerice Emilije Talan i trenera
Tomislava Grubića.
Voditelji natjecanja bio je naš Filip Mikolaj, a sutkinja: Lucija Zadravec iz Čakovca.
U konkurenciji kadeta u15 pobjedu ostvario je Roko Pipunić (PZ).
Poredak naših: 9. Josp Đeri, 12.Matej Martinjak, 14. Matija Đeri i 17. Vito Peti.
U konkurenciji kadetkinja pobjedu je ostvarila Jelena Buchberger (VG ).
Poreda naših: 7. Nela Novak, 10. Vanja Novak, 14. Iva Bratuša, 15.Lucija Kacun i 16. Jana Turk
U konkurenciji parova kadeta pobjedu je ostvario par Roko Pipunić/Marko Janičić ( PZ/DU).
Poredak naših: 6.Matej Martinjak/Josip Đeri i 7. Vito Peti / Matija Đeri.
U konkurenciji parova kadetkinja pobjedu je ostvario par Jelena Buchberger / Ana Pranić (
VG/MZ). Poredak naših: 4. Lucija Kacun /Jana Turk i 6. Vanja Novak / Nela Novak.
Klub zahvaljuje svojim sponzorima i pokroviteljima na pomoći u uspješnoj
organizaciji turnira : generalni sponzor: Croatia osiguranje Zagreb, zlatni sponzori: Grubić
zastupanje u osiguranju Čakovec, Vizija Nedelišće, Konplast Pušćine, Međimurske vode
Čakovec, List Međimurje Čakovec i Eko Međimurje Šenkovec, srebrni sponzori:
Strojobravarski obrt Kolar Strahoninec, PPM Čakovec, Žvorc graditeljstvo Čakovec,
Vodoinstalateri Balog Strahoninec i Senko Štefanec te brončani sponzori: MCS
Strahoninec, GO Studio P Nedelišće, Perutnina Ptuj Pipo Čakovec, Sitotisak Pomor
Čakovec, Pizzeria Šut Nedelišće i Rampel Šenkovec .
Pokrovitelji: Grad Čakovec, II.OŠ Čakovec, ZSU Grada Čakovca i ZŠUISMŽ