Od 2. do 3.3.2019. u Zgornjoj Kungoti, Slovenija, održan je 9. Međunarodni badmintonski turnir “DONUT CUP 2019” za poletarace u-11, mlađe kadete u-13, kadete u-15 i mlađe juniore u-17.
Na turniru je sudjelovalo 131 mladih igrača i igračica iz 8 zemalja (SLO, CRO, AUT, ROM, BUG, SVK, CZE i HUN), a među njima naše ekipe U11,13, 15, 17 pod vodstvom trenera Tomislava Grubića te pomoćnog trenera Filipa Vadlje. U konkurenciji poletaraca u11 naš Vito Peti najprije je osvojio prvo mjesto u svojoj skupini, zatim u četvrtfinalu pobijedio Čeha Martineca sa 2:0 da bi u polufinalu izgubio od Slovenca Pahora sa 2:0 i tako osvojio brončanu medalju. Drugi naš igrač Edo Đurkas kojemu je ovo bio međunarodni debi osvojio je 3. mjesto u skupini. U konkurenciji parova poletaraca u11 Vito Peti i Edo Đurkas osvojili su srebrnu medalju izgubivši u finalu od češko-slovenske kombinacije Martinec-Pahor sa 2:0.
U konkurenciji mlađih kadeta u13 naš Josip Đeri najprije je osvojio 1. mjesto u
skupini i u 1. kolu razigravanju pobijedio Austrijanca Auera sa 2:0 da bi u četvrtfinalu izgubio od Rumunja Mocana sa 2:0.Drugi naš igrač Matej Martinjak osvojio je 3. mjesto u skupini. U konkurenciji parova u13 naši Josip Đeri i Matej Martinjak osvojili su 5. mjesto.
U konkurenciji mlađih kadetkinja u13 naše sestre Vanja i Nela Novak osvojile su 3.
mjesta u skupinama pojedinačno i u paru.
U konkurenciji kadeta u-15 naš Ivan Grubić osvojio je najprije 1.mjesto u skupini da bi u 1.kolu pobijedio Hrvata Sinkovića sa 2:0, a u četvrtfinalu izgubio od Mađara Nagya, kasnijeg finaliste sa 2:0. Drugi naš igrač Dino Blažić osvojio je 3. mjesto u skupini. U konkurenciji parova Ivan Grubić i Dino Blažić osvojili su 1. mjesto u skupini da bi u
četvrtfinalu izgubili od slovenskog para Lenarčić/Perič Marovt kasnijih pobjednika sa 2:0.
U konkurenciji mlađih juniora U-17 Borna Vadlja nakon osvajanja 1. mjesta u skupini te pobjede u 1. kolu razigravanja nad klupskim suigračem Lukom Črepom sa 2:0 u četvrtfinalu izgubio u dramatičnom meču od Slovenca Mihe Mastena sa 2:1 (21:17, 25:27, 12:21). U konkurenciji parova naš Borna Vadlja i Luka Črep osvojili su brončanu medalju izgubivši u polufinalu od slovenskog para Masten/Pungartnik sa 2:1 (21:18, 17:21, 15:21).