U subotu 23.3.2019. u dvorani II.OŠ Čakovec u uspješnoj organizaciji BK ”Međimurje” Čakovec održan je 1. Savezni turnir za seniore i veterane Hrvatskog kupa 2019. Na turniru seniora nastupilo je 24 igrača i igračica iz 6 klubova Hrvatske, a među njima i seniorska ekipa pod vodstvom trenerice Emilije Talan. U konkurencji veterana nastupilo je 32 igrača i gračica iz 11 klubova Hrvatske, a među njima i veteranska ekipa našeg kluba. Voditelji natjecanja bio je naš Filip Mikolaj, vrhovni sudac Darko Ivan Vidaković iz Velike Gorice, a sutkinja naša Lucija Zadravec.
U konkurenciji seniora pobjedu je ostvario Filip Jagar ( VG ). Brončanu medalju osvojio je naš Matija Hranilović (MČ).Poredak naših: 4. Borna Vadlja, 5. Luka Vlahek, 6. Luka Grubić, 8. Ivan Grubić i 11. Filip Bel.
U konkurenciji seniorki pobjedu je ostvarila Dora Drvodelić (MZ). Poredak naših: 6. Emilija Talan, 9.Ela Trstenjak i 10. Karmela Vadlja.
U konkurenciji muških parova pobjedu je ostvario naš par Luka Vlahek/Matija Hranilović pobjedivši u finalu drugi naš par Borna Vadlja / Luka Grubić sa 2:0. Poredak ostalih naših: 4. mjesto Ivan Grubić/Filip Bel
U konkurenciji ženskih parova pobjedu je ostvario par Ira Martinuš/Inga Sadaić (MZ). Treće
mjesto i brončanu medalju osvojio je naš par Emilija Talan / Ela Trstenjak.
U konkurenciji veterana +35 prvo mjesto osvojio je Antonio Lovrić ( PZ ) pobjedivši u finalu
našeg Nikolu Šoštarića sa 2:0.
U konkurenciji veteranki +35 prvo mjesto osvojila je Maja Žubrinić (FLEX), a naša Jasmina Lučić osvojila je brončanu medalju dok je Ana Marija Horvat osvojila 4. mjesto.
U konkurenciji muških parova veterana +35 prvo mjesto osvojio je par Antonio Lovrić/Marjan Vugrinec (PZ/KC), a naš par Danijel Zadravec / Filip Vadlja (MČ)  je osvojio brončanu medalju.
U konkurenciji parova veteranki +35 prvo mjesto osvojio je par Ivana Andabaka/Maja Žubrinić (MZ/FL), a naš par Jasmina Lučić/Ana Marija Horvat je osvojio 4. mjesto.
U konkurenciji mješovitih parova +35 prvo mjesto osvojio je par Mario Mahečić/Maja Žubrinić (FLEX), a naš par Nikola Šoštarić/Ana Marija Horvat osvojio je brončanu medalju te par Rajko Bel/Jasmina Lučić 4.mjesto.
U konkurenciji veterana +45 prvo mjesto osvojio je Marjan Vugrinec ( KC ).

U konkurenciji muških parova veterana +45 prvo mjesto osvojio par Dalibor Duspara/Marjan Vugrinec (PZ/KC), a naš par Danijel Zadravec/Filip Vadlja osvojo srebrnu medalju. U konkurenciji mješovitih parova +45 prvo mjesto i zlato osvojio je naš par Danijel i Bisera Zadravec.
U konkurenciji veterana +55 prvo mjesto osvojio je Zdenko Mihetec (SZ ). Poredak ostalih naših: 4. Rajko Bel, 5. Filip Vadlja i 8. Antun Hranilović.
U konkurenciji parova veterana +55 pobjedu i zlato ostvario je naš par Filip Vadlja /Rajko Bel.

 

Klub zahvaljuje svojim sponzorima i pokroviteljima na pomoći u uspješnoj organizaciji turnira : generalni sponzor: Croatia osiguranje Zagreb, zlatni sponzori: Grubić zastupanje u osiguranju Čakovec, Vizija Nedelišće, MCS , Konplast Pušćine, Međimurske vode Čakovec, List Međimurje Čakovec, Eko Međimurje Šenkovec, srebrni sponzori: MCS Strahoninec, HAZ project Čakovec, PPM Čakovec, GO Studio P Nedelišće, Strojobravarski obrt Kolar Strahoninec i Senko Štefanec te brončani sponzori: Žvorc graditeljstvo Čakovec, Vodoinstalateri Balog Strahoninec, Sitotisak Pomor Čakovec, Pizzeria Šut Nedelišće i Rampel Šenkovec .
Pokrovitelji: Grad Čakovec, II.OŠ Čakovec, ZSU Grada Čakovca i ZŠUISMŽ .