U subotu 4.5.2019. u dvorani Sutinska vrela u Zagrebu u organizaciji BK ”Medvedgrad 1998” Zagreb održan je 2. Savezni turnir za seniore i veterane Hrvatskog kupa 2019. Na turniru seniora nastupilo je 20 igrača i igračica iz 4 kluba Hrvatske, a na turniru veterana nastupilo je 24 igrača iz 7 klubova, a među njima seniorska i veteranska ekipa našeg kluba pod vodstvom glavne trenerice Emilije Talan i trenera Tomislava Grubića. Vrhovni sudac bila je Ivanka Pokorni iz Zagreba, sudac Goran Miletić iz Zagreba te voditelj natjecanja naš Filip Mikolaj koji je na turniru uspješno položio ispit za vrhovnog suca Saveza.
U konkurenciji seniora pobjedu je ostvario Josip Uglešić (MZ). Brončanu medalju osvojio je naš Luka Grubić pobjedivši u napetom i dramatičnom meču Josipa Meglića (MZ) sa 2:1 (18:21, 21:12, 25:23). Poredak ostalih naših: 8. Matija Hranilović, 9. Borna Vadlja i 12. Ivan Grubić.
U konkurenciji seniorki pobjedu je ostvarila Dora Drvodelić (MZ). Poredak naših: 6. Emilija Talan i 8. Karmela Vadlja.
U konkurenciji mješovitih parova pobjedu je ostvario par Filip Jagar/Lucija Buchberger (VG) pobijedivši u napetom finalu naš par Matja Hranilović/Emilija Talan sa 2:1 (21:19, 19:21, 21:15). Poredak ostalih naših: 8. Luka Grubić/Karmela Vadlja.
U konkurenciji mješovitih parova veterana +35 naš par Filip Vadlja/Ana Marija Horvat osvojili su 2.mjesto i srebrnu medalju.
U konkurenciji muških parova veterana +45 naš Rajko Bel sa Viktorom Lazarom (TI) osvojio je brončanu medalju.
U konkurenciji veterana +55 prvo mjesto i zlato osvojio je naš Filip Vadlja pobijedivši u finalu Zdenka Miheteca (SZ) sa 2:1 (19:21, 21:6, 21:6). Poredak ostalih: Rajko Bel 4.mjesto.
U konkurenciji parova veterana +55 naš par Filip Vadlja/Rajko Bel osvojio je 1.mjesto.

Čestitke nasšim seniorima i veteranima!