BRONČANE MEDALJE OSVOJILI NAŠI MUŠKI PAROVI  MATIJA HRANILOVIĆ I LUKA VLAHEK TE LUKA GRUBIĆ I BORNA VADLJA,  ŽENSKI PAR  ELA TRSTENJAK  I EMILIJA TALAN I MJEŠOVITI PAR  MATIJA HRANILOVIĆ SA ZAGREBČANKOM PETROM OREČ. LUKA BAN I MATEA ČIČA POJEDINAČNI PRVACI HRVATSKE.

 

20200201_100359           

 

            U subotu i nedjelju  1.-2.2.2020.  u Čakovcu u dvorani II.OŠ Čakovec u odličnoj organizaciji našeg kluba BK”Međimurje” Čakovec održano je 29. Seniorsko  Prvenstvo Hrvatske 2020.

Na SPH 2020 nastupilo je 46 najbolja igrača i   igračica iz 6 klubova Hrvatske. Među  njima uspješno je nastupila  seniorska ekipa našeg Kluba pod vodstvom glavnog trenera Danijela Zadravca  i trenera  Tomislava Grubića.

Voditelj natjecanja bio je naš Filip Mikolaj  vrhovni sudac Goran Miletić iz Zagreba, a suci: Antonio Lovrić iz Zagreba,  Lucija Zadravec iz Čakovca, Jelena Novak iz Nedelišća  i sudački kandidat Filip Bel iz Čakovca.

SPH 2020 svečano je otvorio dogradonačelnik Grada Čakovca gospodin Zoran Vidović.

 

U konkurenciji seniora naslov državnog prvaka po prvi put osvojio  je Luka Ban  ( MZ )  pobjedivši u finalu klubskog kolegu Filipa Špoljareca    sa 2:1. Brončane medalje osvojilli su: Josip Uglešić ( MZ )  i Filip Jagar ( VG ).

Rezultati naših igrača: Luka Grubić koji je izgubio u ¼ od kasnijeg prvaka Luke Bana sa 2:0 i Borna Vadlja  ispao u ¼ te Ivan Grubić ispao u 1/16.

U konkurenciji seniorki naslov državne prvakinje osvojila i obranila  je Matea Čiča (MZ )   pobjedivši u finalu Maju Pavlinić ( MZ ) sa 2:0. Brončane medalje osvojili su: Inga Sadaić i Ira Martinuš   ( MZ ).

Rezultati naših igračica: Karmela Vadlja i Emilija Talan  1/8.

U konkurenciji muških parova naslov državnih prvaka obranili su  par Zvonimir Hoebling / Igor Čimbur ( MZ ) pobjedivši u finalu par Zvonimir Đurkinjak / Filip Špoljarec   (MZ)  sa 2:0. Brončane medalje  osvojili su : naši parovi  Luka Vlahek / Matija Hranilović (MČ ) pobjedivši u četvrt-finalu glatko par Antunović / Buchberger ( VG ) sa 2:0 i par Luka Grubić / Borna Vadlja (MČ ) koji su   u polu-finalu izgubili od kasnijih prvaka para Čimbur/Hoebling sa 2:0 , a u četvrt-finalu su pobjedili par I.Grubić / Zekan ( MČ / MZ ) sa 2:0.

U konkurenciji ženskih parova naslov državnih prvakinja osvojile i obranile  su Katarina Galenić / Maja Pavlinić  ( MZ  )  pobjedivši u finalu par Dora Drvodelić / Dora Dragčević    ( MZ ) sa 2:0. Brončane medalje osvojili su: naš par  Ela Trstenjak / Emilija Talan ( MČ ) koje su u četvt-finalu u  meču za medalju pobjedile par J.Buchberger / Sertić (VG ) sa  2:0  i Matea Čiča / Inga Sadaić  (MZ ).

U konkurenciji mješovitih parova naslov državnih prvaka osvojili su par Zvonimir Hoebling  / Matea Čiča  ( MZ )  pobjedivši u finalu klubske kolege par Igor Čimbur /  Maja Pavlinić sa 2:0. Brončane medalje osvojili su : naš Matija Hranilović sa zagrebčankom Petrom Oreč ( Flex ) i Josip Uglešić / Dora Drvodelić ( MZ ).

Rezultati ostalih naših: Borna Vadlja / Emilija Talan i Luka Vlahek / Ela Trstenjak  ¼ i Luka Grubić / Karmela Vadlja 1/8.

 

20200201_100451

 

Medalje i pehare na ceremoiniji proglašenja SPH 2020 uručio je tajnik BKMČ Tomislav Grubić.

U sklopu SPH 2020 održana je svečana ceremonija dodjele medalja najboljim seniorima i juniorima u19 u ukupnom poretku HK-a za 2019. godinu, kod seniora  naš Luka Grubić osvojio 2.mjesto i srebrnu medalju, Emilija Talan  3. mjesto i brončanu  medalju u pojedinačnom poretku, par Luka Vlahek i Matija Hranilović zlatne medalju u poretku muških parova, a Emilija Talan 1.mjesto i zlatnu medalju u mješovitim parovima te seniorska  ekipa kluba ekipno 2. mjesto i srebrnu medalju Kod juniora u19 Borna Vadlja osvojio je 1.mjesto i zlatnu medalju pojedinačno i u muškim parovima, a juniorska ekipa kluba ekipno  2.mjesto i srebrnu medalju. Medalje je uručio  dopredsjednik Saveza g.Marin Pipunić.

            Čestitke svim našim igračica i igračima na osvojenim brončanim medaljama na SPH 2020 , gdje su svi naši medaljaši obranili prošlogodišnje rezultate i tim medaljama naši igrači i igračice stekli su IV kategoriju – vrsni sportaši po kriterijima HOO.

Sa 4 osvojene brončane medalje što nam je rekord po broju medalja na jednom SPH   naš Klub je na 2.mjestu po broju medalja odmah  iza BK”Medvedgrad 1998” koji su osvojili 15 medalja od 20.

Ove osvojene medalje su samo dokaz uspješnog rada u klubu te nastavak  kontinuiranog  osvajanja medalja na SPH  te čestitke  i trenerima i upravi kluba.

 

Klub zahvaljuje svojim sponzorima i pokroviteljima  na pomoći u uspješnoj organizaciji SPH 2020 : generalni sponzor: Croatia osiguranje Zagreb, zlatni sponzori-donatori: Grubić  zastupanje u osiguranju Čakovec,  Vizija Nedelišće, Konplast Pušćine, Međimurske vode Čakovec, List Međimurje Čakovec, TEAM GRAĐENJE Čakovec i Eko Međimurje Šenkovec,  srebrni sponzori-donatori: HAZ projekt Čakovec,  Strojobravarski obrt Kolar Strahoninec, PPM Čakovec, Žvorc graditeljstvo Čakovec, Vodoinstalateri  Balog Strahoninec  i Senko Štefanec  te brončani sponzori-donatori:  MCS Strahoninec, GO Studio P Nedelišće, Sitotisak Pomor Čakovec, Pizzeria Šut Nedelišće i Rampel Šenkovec .

Generalni pokrovitelj : Grad Čakovec  i pokrovitelji:  II.OŠ Čakovec, ZSU Grada Čakovca i ZŠUISMŽ .