U subotu 5.3.2022. u dvorani Sutinska vrela u Podsusedu, Zagreb u organizaciji BK ”Medvedgrad 1998” Zagreb održan je 1. Savezni turnir za seniore HK 2022. i time je započela nova badmintonski sezona. Turnir je odigran bez gledatelja uz pridržavanje propisanih epidemioloških mjera.

Na turniru je nastupilo je 20 seniora i seniorki iz 6 klubova, a među njima ekipe seniora našeg Kluba. Voditelji natjecanja bio je naš Filip Mikolaj.

U konkurenciji seniora naš Luka Grubić izgubio je u finalu od mladog juniora Roka Pipunića (PZ) sa 2-0 (22-20,21-13) i tako osvojio srebrnu medalju. Drugi naš igrač junior Ivan Grubić osvojio je 9.mjesto. U konkurenciji seniorki pobjedu je ostvarila Jelena Buchberger (VG). U konkurenciji parova seniora pobjedu je ostvario par Filip Jagar/Neven Rihtar (VG). Naš par Luka Grubić/Ivan Grubić osvojio je 6.mjesto.